1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Apple IOS 16 Sürümü ve Kullanabileceğiniz Iphone Modelleri

Apple IOS 16 Sürümü ve Kullanabileceğiniz Iphone Modelleri
Apple IOS 16 Sürümü ve Kullanabileceğiniz Iphone Modelleri
+ - 0

Apple IOS 16 Sürümü ve kullanabileceğiniz Iphone modelleri yazımızla karşınızdayız. Her zaman merakla beklenen Apple IOS sürümleri bu senede birçok kişi tarafından takip edildi. Ürün tanıtımları, modelleri, fiyatı kadar yeni gelecek cihazlarla birlikte, telefonlara kurulabilecek IOS modelleri her zaman dikkatle takip edildi. 2022 Eylül ayında IOS 16 sürümü apple kullanıcılarına tanıtıldı. Bu sürümü Iphone 8 ve öncesi modellerin kullanamayacağı belirtildi. Daha detaylı bilgi geçmek gerekirse; iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE (1. nesil) modellerinde IOS 16 işletim sisteminin kurulamayacağı belirtildi. Telefonunuz bu güncellemeyi alabilir durumdaysa hemen güncelleyerek yenilikçi iPhone teknolojisine sizlerde vakıf olabilirsiniz.

IOS 16 SÜRÜMÜNE UYGUN CİHAZI OLANLARIN KURULUM İÇİN İZLEYECEĞİ ADIMLAR

IOS 16 SÜRÜMÜNE UYGUN CİHAZI OLANLARIN KURULUM İÇİN İZLEYECEĞİ ADIMLAR
IOS 16 SÜRÜMÜNE UYGUN CİHAZI OLANLARIN KURULUM İÇİN İZLEYECEĞİ ADIMLAR

Öncelikle şarjınızın bitip kurulumun yarıda kalmasının önüne geçmek için, cihazın şarjda takılı şekilde güncelleme yoluna gidilmesi önerilmektedir. Yüklü bir güncelleme işi olduğundan Wİ-Fİ ile güncellemeniz gerekmektedir. Bu kullandığınız kablosuz ağın stabil ve kopmuyor olması gerekmektedir. Sağlıklı kurulum için bu güvenceleri aldıktan sonra, telefonunuzda ayarlar bölümünü açabilirsiniz.

Ayarlardan sonra, genel, yazılım güncelleme adımlarını izleyerek bu sekmede güncel yazılımı görüntüleyebileceksiniz. İndir ve yükle kısmına baktıktan sonra önce yazılımın inme süreci başlayacak, indikten sonra da kurulum gerçekleşecektir. İnternet hızınız, indirmeye o an ki talep gibi sebeplerle gecikmeler yaşanabilecektir. Kurulum tamamlanır, cihaz yeninde başlar ve ardından yepyeni Apple IOS 16 sürümü telefonunuzda kullanılır hale gelecektir.

Apple IOS 16 Sürümü İle Gelecek Yenilikler

IOS 16 YAZILIMI İLE GELECEK YENİLİKLER
IOS 16 YAZILIMI İLE GELECEK YENİLİKLER

Bambaşka ve kişiselleştirilebilir arka planlara kendinizi hazırlayın. Saatin, tarih, yazı karakterlerinin arka planda özelleştirilebileceği harika görünümler sizleri bekliyor olacak. Çoklu, anlık değişimleri olan arka plan kullanabileceğiniz gibi bu arka planlarda kişileri daha ön plana çıkaracak filtrelerle çok daha mükemmele yakın kullanım sağlayabileceksiniz.  Widget severler için arka planda bu özelliği kullanma fırsatı sizleri bekliyor. Widgetlar ile çok daha özel arka planlar yaratabileceksiniz.

Kilit ekranında bildirim yoğunluğu bu yazılım sayesinde ortadan kalkıyor. Alt tarafa gelen bildirimler gruplanıyor ve görüntü kirliliği minimuma iniyor. Dinlediğiniz müzik, takip ettiğiniz maç gibi sosyal aktiviteleriniz için telefon tuş kilidini açma zorunluluğunuz bulunmuyor. Kilitli ekranınızı kaplar biçimde arka plandan takibe devam edebiliyorsunuz. Mesajlar özelliği bambaşka görünüm kazanıyor. Sosyal medya gibi kullanabileceğiniz bir mesajlaşma sistemi IOS 16 ile sizlerle buluşuyor. Wallet sistemi de çok daha geliştirilmiş olarak sizlerle buluşuyor. Temassız ödeme teknolojisinin de entegre edilebileceği wallet uygulaması ara yüzüyle de beğeni kazanacak. Harita uygulamasında geliştirmeler hoşunuza gidecek.

Güvenlik geliştirmeleri, fotoğraflardan kişileri ayırma, metinleri fotoğraftan kolaylıkla ayırma, fitness uygulaması ile programlı spor yapabilir olacak olmanız cihazınızı çok daha verimli kullanmaya sebep olacaktır. Yeni sürümü bir an önce edinerek İphone cihazınızın güncel olmasını ve seçkin ara yüzüyle bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Böylece Apple IOS 16 Sürümü ve kullanabileceğiniz Iphone modelleri konusuna detaylı bir şekilde değinmiş olduk. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın. Tüm soru, öneri ve isteklerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Akıllı Lens Tedavisi Nedir? Başlıca 9 Avantajı

Yorum Yap