1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Binance Bazı Kripto Paralara Sınırlama Getiriyor!


+ - 0

Kripto para borsasının tahtında olan Binance, kripto para yatırımcılarını derinden üzecek bir duyuru yaptı. Yer alan habere göre dev şirket, toplamda beş adet kripto para işlem çiftini yasakladığını açıkladı. Hal böyleyken, binance bazı kripto paralara sınırlama getiriyor. İşte haberin devamı…

Binance’den 5 Kripto İşlem Çiftine Yasak!

Binance Bazı Kripto Paralara Sınırlama Getiriyor

Coin alım satımcıların olmazsa olmaz haline gelen Binance, dün yatırımcıları kapsayan üzücü bir açıklama yaptı. Hemen hemen çoğu kripto para borsasının nadiren yaptığı gibi, işlem çiftlerini ve kripto paraları listelemeyi durduran borsa 5 işlem çiftinin kaldırılacağını duyurdu.

Binance’in kaldıracağını açıkladığı işlem çiftleri; CHESS/BNB, DYDX/ETH, FARM/ETH, LINA/BNB ve SHIB/UAH çiftleri olmakta. Toplamda beş adet olan bu işlem çiftleri 21 Nisan 2022 tarihinden itibaren bir daha Binance’de alım-satım yapılmayacak. Lakin bu işlem çiftlerinin yalnızca Binance’den kaldırıldığını, kripto para borsasından kaldırılmadığını belirtelim. Son işlem çifti kaldırılıncaya dek üyeler, beş adet olan birimlerle farklı işlem çiftleri üzerinden işlemlerine devam edebilecekler. Yani bu haber, yalnızca yukarıdaki işlem çiftleri ile al-sat yapmak isteyen yatırımcıların üzecek.

2017 Tarihinde karşımıza çıkan Binance, geçtiğimiz mart ayının başından şu ana kadar, 20’den fazla işlem çiftinde alım satımı kaldırdı. Aynı zamanda 40’ın üzerinde yeni işlem çiftini de platformlarına kazandırdı. Peki ya neden işlem çiftleri kaldırılıyor ki? Diyebilirsiniz. Bu karar, çiftlerde yapılan işlemlerin hacimlerinin çok az seviyede olmasından veya bazı teknik sorunlardan dolayı yaşanmakta.

O halde sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu kripto paraların işlem çiftlerinin durdurulması sizleri üzdü mü? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Yorum Yap