1. Ana Sayfa
  2. Genel

Disco Elysium Türkçe Dil Desteği Çıktı


+ - 0

Disco Elysium Türkçe Dil Desteği Çıktı

Oyun dünyasında kendi hikayesini yazan ve önemli bir kullanıcı desteğine sahip olan Disco Elysium, çıkışından 2 yıl sonra Türkçe dil desteği ile kullanıcılarla buluştu.

2019 yılında oyun dünyasında yer alan ve kendi hikayesini yazmaya başlayan Disco Elysium, merakla beklenen haberini sonunda kullanıcılarla paylaştı. Oyun içinde farklı dillere sahip olsa da Türk kullanıcı tarafından yetersiz dil desteği sebebiyle eleştiri toplamıştı. Öyle ki Türk kullanıcıları İngilizce dil desteği ile oynarken oldukça zorlanıyor ve bu durum karşısında öz eleştirilerini dile getiriyordu.

Disco Elysium, yapılan çalıştırmalar sonunda oyuna Türk dil desteğini getirdi. Türkçe çevirisini Lockpick ekibi gerçekleştirirken 24.10.2022 itibariyle bütün platformlarda Türkçe dil desteği geçerli olacak.

Türkçe Dil Desteği Neden Uzun Sürdü?

Locpick ekibi geçmiş dönemlerde dünya genelinde oldukça popüler olan pek çok oyuna Türkçe dil desteğini kavuşturmuştu. Bu sorunun cevabını Locpick ekibi ‘oyunda 1,2 milyon kelime bulunuyor’ şeklinde verdi.

9 ay süren çalışmalar soncunda Disco Elysium artık Türkçe dil yerleştirmelerini gerçekleştirdi. Lockpick ekibi tarafından oyun içine Türkçe yerleştirmeleri sadece çeviri anlamında değil, oyunda bulunan metinlerin kullanıcılar tarafından net bir şekilde anlaşılması ve bağlantıları kusursuz şekilde gerçekleştirmeleri amacıyla yapıldı. Bugünden itibaren oyunu Türkçe dil desteğiyle oynayabilir ve İngilizce metinlerde meydana gelen karmaşık durumları ortadan kaldırabilirsiniz. Keyifli dakikalar geçirmek için oyunu oynayabilirsiniz. Disco Elysium Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Max Payne 4 yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yap