1. Ana Sayfa
  2. Genel

En İyi 10 Kahve Makinesi

En İyi 10 Kahve Makinesi
1
+ - 0

En İyi 10 Kahve Makinesi

French Press kahveleri ile sütlü ve sütsüz espresso türevi kahveleri kolayca yapabiliyorsunuz. Espresso türevi kahveleri kolay ve lezzetli pişirmek için kullanılan bu tarz espresso kahve makinelerinden almak isteyen ancak karar veremeyenler için En iyi 10 espresso makinesini araştırdık ve sizler için incelemeler hazırladık. En iyi 10 kahve makinesinin değerlendirmelerine birlikte göz atalım. Tabii ki burada hazırladığımız listelerin öznel değerlendirmelere göre yapıldığını göz ardı etmeyelim. Bize göre x Sırada olan bir kahve makinesi sizin için belki de en üst sırada olacaktır. Şunu da mutlaka eklemek gerekir bu yazıda gördüğünüz espresso türevi kahveler ibaresi, espresso ile birlikte macchiato, latte, americano, capuccino gibi kahveleri içermektedir.

Nespresso Essenza Mini C30

Nespresso Essenza Mini C30

En iyi 10 kahve makinesini araştırdığımızda ilk sırada öne çıkan ürün ismini zaten espresso kahvesinden alan Nespresso Essenza Mini C30 modeli olmaktadır. Daha çok ev ve ofis ya da işyeri kullanımı için tasarlanmış olan Nespresso Essenza serisinin Mini C30 modeli espresso kahve makineleri arasından sıyrılmayı başarıyor. Yarım litreden fazla su hacmi bulunan kahve makinesi, 30 cm boyu ve 3 kg ağırlığı ile taşıması kolay bir ürün olarak öne çıkıyor. 1260 Watt gücünde çalışmakla birlikte %40’a varan elektrik tasarrufu yaptığı bilinen Essenza Mini C30 Kahve makinesiyle ilgili en önemli husus bulaşık makinesine atılmaması gerektiğidir. Yalnızca iç haznesini yıkayabileceğiniz makinenin elektrik aksamını su akışından korumanız gerekiyor. Damlatma emniyetiyle hijyenik kullanım sağlayan Essenza Mini C30 Kahve makinesi yaklaşık 600 cc kapasitesiyle de kullanışlı bir ürün. Kullanıcılarından neredeyse hiç olumsuz yorum almayan espresso kahve makinesi ilk tercihiniz olabilir. Süt köpürtücüsü ve kahve öğütücüsü olmayan Essenza Mini C30 serisi espresso makinesi, yaptığın kahvelerin lezzetiyle bu listede kendisine ilk sırada yer buldu. Ayrıca bahsedildiği gibi sesli ikaz sistemi, damlatma önleyici, güç tasarrufu gibi pek çok elektronik ve faydalı özelliği de bulunuyor. Ayrıca Nespresso üretimi Mini C30 espresso makinesi uygun fiyatıyla tercih edilirken tam bir fiyat/performans ürünü haline geliyor.

Hepsiburada Ürün Linki

Trendyol Ürün Linki

 

Delonghi ECP 31.21

Delonghi ECP 31.21

En iyi 10 kahve makinesini incelemeye devam ettiğimiz yazımızda ikinci sırada ise Delonghi ECP 31.21 modeli geliyor. Barista tipi kahve makineleri arasında oldukça kullanışlı bir model olan ECP 31.21 modeli dünyada kendi güvenirliğini kanıtlamış Delonghi markasına ait ürün, 1100 Watt gücüyle çalışıyor. Haznesi 1 litrenin üzerinde kapasiteli olarak tasarlanmış bu ürün, birkaç kişiye kahve yapabilecek kapasitede tasarlanmış. 4 kg ağırlığındaki Delonghi ECP 31.21 espresso kahve makinesi, yaptığı lezzetli espresso türevi kahveler ile ön plana çıkarken, paslanmaz gövdesi ile uzun süreli kullanım sağlamakta olup eksi puan olarak yazılabilecek en büyük noksanı ise işlem bitiminde sesli ikaz yapmamasıdır. Ayrıca ürün kullanılmadığında otomatik olarak kendini kapatarak elektrik tasarrufu da sağlamaktadır. Yaptığı kahvelerin lezzeti dillere destan olan Delonghi üretimi makineye bu nedenle 2.sırada yer vermek zorunda hissettik.

Hepsiburada Ürün Linki

Trendyol Ürün Linki

 

Bosch VeroCup 300

Bosch VeroCup 300

Ülkemizde satışı olan en iyi 10 kahve makinesinin 3. Sırasında ise bir başka dünya markası olan Bosch tarafından piyasaya sürülen Bosch VeroCup 300 model tam otomatik espresso makinesi öğütülmüş kahve ve çekirdek kahve kullanımına uygun olup, çelik gövdesi ve 1 litreye kadar olan haznesiyle kullanışlı bir ürün gibi duruyor. Ürün yorumları incelendiğinde Bosch VeroCup kullanıcı yorumları

Trendyol Ürün Linki

 

Tchibo Cafissimo Espresso Kahve Makinesi

Tchibo Cafissimo espresso kahve makinesi

Dünya kahve devi Tchibo tarafından tasarlanan Tchibo Cafissimo espresso kahve makinesi de en iyi kahve makineleri sıralamasında 4. Sırada kendine yer buldu. French press usulü kapsül kahve makinelerinden biri olan ve aynı zamanda kahve üreticisi olan Tchibo firmasının satışa sunduğu Cafissimo modelinde yine otomatik kapanma ve sesli uyarı sistemi bulunuyor. Kullanıcı yorumları genellikle olumlu yönde seyreden ürünün 1,5 litre haznesi bulunurken, sadece öğütülmüş kahve pişirebilmesi bir eksi puan olarak yazılsa da, kolay temizlenebilir olması, enerji tasarrufu sağlaması ve lezzetli kahveler pişirmesiyle çok sayıda olumlu yorumun sahibi oluyor. Süt köpürtme özelliği bulunan ve kahvelerin kokusunu çok güzel aktarmasıyla kullanıcılarından tam not alan Tchibo, zaten bir kahve üreticisi olduğu için kahve tadını fincana aktarmayı gerçekten çok iyi başarmış denilebilir.

Hepsiburada ürün linki

 

Hotpoint Ariston 82204 CM

Hotpoint Ariston 82204 CM

En iyi 10 kahve makinesi sıralamasında 5. Sıraya gelirken Hotpoint Ariston 82204 CM modeli karşımıza çıkıyor. En büyük artı olarak lezzetli kahveler pişirmesi ve fiyatının uygun olmasıyla ön plana çıkan Ariston 82204CM modeli Hotpoint tarafından satışa sunulmuştur. 800 cc hazne kapasitesi ile 2 ya da 3 fincan kahveyi pişirebilen Ariston 82204 CM modeli damlatma emniyeti ve otomatik kapanma özellikleriyle artı puanlar kazanırken olumsuz denebilecek özelliği ise su bitme ikazının olmamasıdır. Ancak bu da çok büyük bir sorun değildir, çünkü iş bitiminde sesli ikaz sistemi olan ürünü boşaltarak kapattığınızda hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Ancak sesli ikaza rağmen makineyi kapatmazsanız ya da bir şekilde sesli ikaz sistemi zarar görürse işte o zaman kahve makinesini yakma ihtimaliniz bulunuyor. Yine espresso ve capuccino türlerinde kapsül kahve pişirebileceğiniz Hotpoint Ariston 82204 CM modelinde sesli ikaz sistemine kulak verdiğiniz müddetçe uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Pek çok beyaz eşya sektörüne sonradan girerek büyük ilerleme kaydeden Hotpoint hatta Hotpoint Ariston serisi espresso makinelerinde de kendine iyi bir yer buldu. Çok yeni olduğu bu sektörde harika lezzette kahveler pişirmesiyle kullanıcı yorumları takdir toplayan ürünümüz ilk 5 içerisinde kendine yer bulabildi.

Hepsiburada Ürün Linki

Trendyol Ürün Linki

 

Wacaco Nanopresso Espresso

Wacaco Nanopresso Espresso

En iyi 10 kahve makinesini incelerken 6. Sırada farklı bir ürün ile tanıtacağız sizi. Manuel espresso makinesi duymuş muydunuz? Wacaco Nanopresso Espresso manuel kahve makinesini diğerlerinden ayıran en önemli iki özellik bulunuyor. Bunlardan birincisi ürünün elektriksiz çalışıyor olması, Manuel (el ile kullanılan) ismi de buradan geliyor zaten. İkinci en büyük özelliği ise ürünün portatif olmasıdır. Elbette elektriksiz kullanımı sayesinde taşınabilir özelliği de bulunan Wacaco Nanopresso Espresso makinesi hakkında yapılan yorumlara baktığınızda çok kaliteli malzeme kullanıldığı, içinin plastik olmadığı gibi çok olumlu yorumlar göreceksiniz. Sütlü ya da sade çok lezzetli kahveler yaptığı konusunda yorumlarda ciddi bir ağız birliği vardır. El pompası yardımıyla çalışan manuel kahve makinesi ergonomik tasarımıyla da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Manuel olmasına rağmen süt köpürtme özelliği olan ve kahvelerin sıcaklığıyla dikkat çeken Wacaco Nanopresso Espresso makinesini gittiğiniz her yere rahatlıkla taşıyarak kahve keyfini ev ya da iş yeriyle sınırlamayın. Metro beklerken, kitap okurken, ders çalışırken ya da yolda seyir halindeyken kolayca hazırladığınız kahvenizi yudumlayarak sürecin tadını çıkarın.

Amazon Ürün Linki

Trendyol Ürün Linki

Hepsiburada Ürün Linki

Pixie Titan C61

Pixie Titan C61

Gelelim 7. Sıraya. En iyi 10 kahve makinesinin yedinci sırasında bizleri yine ilk sıradaki Nespresso tarafından satılan Pixie Titan C61 modeli karşılıyor. Yine enerji tasarrufu ve 3 kg ağırlığı ile yine kolay taşınabilen bir Nespresso ürünü olan Pixie Titan C61’in hazne kapasitesi ise 700 ml’dir. Yaklaşık 3 fincan kahveyi aynı anda yapabilmektedir. Nespresso Pixie Titan C61 kullanıcı yorumlarına bakıldığında yine olumsuz yorum bulmak neredeyse imkansız olmakla birlikte, ürünün süt köpürtme ve kahve öğütme özelliği bulunmuyor. Bu nedenle yalnızca kapsül kahve kullanabileceğiniz üründe istediğiniz köpük tadını da ne yazık ki alamıyor olsanız bile, yapılan kahvelerin lezzeti hakkında incelediğimiz yüzlerce yorum içerisinde kahvelerin lezzetli olduğu yönünde çok fazla yorum var. Bu da ürünü, biraz da uygun fiyatından dolayı tercih edilebiliyor hale getiriyor. Nespresso firması bu sektörü çok yakında domine edeceğe benziyor. En iyi 10 kahve makinesi sıralarken bile, sıralarından bağımsız olarak, 2 ürününün ilk 10’a girmesi gerçekten büyük başarıdır. Espresso makinelerinin öncü firması olan Nespresso’nun hiçbir yorumunda kahve lezzetleri tartışma konusu bile değil!

Hepsiburada Ürün Linki

Trendyol Ürün Linki

 

DeLonghi Icona Vintage ECOV 311

DeLonghi Icona Vintage ECOV 311

Listemizde sonlara yaklaşırken En iyi 10 kahve makinesinin sekizinci sırasında ise DeLonghi Icona Vintage ECOV 311 espresso makinesi bekliyor. İtalyan espresso makinesi firmalarından Delonghi tarafından ülkemizde piyasaya sürülen Icona Vintage ECOV 311 serisinde süt köpürtme özelliği bulunurken kahve öğütücü bulunmuyor. Ev tipi kahve makinesi ve ofis tipi kahve makinesi olarak kullanan tüm kullanıcıların kahve lezzetine tam not verdiği ürün, kolay temizliği ile de ön plana çıkmayı başarırken, olumsuz yorum sayılabilecek tek özelliği ise sabitleme mandalının olmayışıdır. Yalnızca toz ve kapsül kahve pişirebilen ancak espresso, capuccino gibi pek çok ürün hazırlayabilen Delonghi üretimi espresso kahve makinesinin lezzet yorumları gayet iyi olmakla birlikte sabitleme mandalının eksikliği biraz kafa karıştırıyor. İtalyan kahve devi Delonghi yapımı olan bu ürünümüz de kahve lezzetiyle bu sıralamaya tırmanırken birkaç eksik özelliğine rağmen çok tercih ediliyor.

Amazon Ürün Linki

Hepsiburada Ürün Linki

 

Dolce Gusto Delonghi Espresso makinesi

Listeye 9. Sırada Dolce Gusto Delonghi Espresso makinesi kendine yer bulurken İtalyan Delonghi ve Dolce Gusto firmalarının ortak yapımı olan ürün 800 ml kapasiteyle fincan boyutuna göre 3 ya da 4 fincan kahve pişirebiliyor. Yine kahve çekme özelliği bulunmayan makinede sesli ikaz özelliği bulunmamasından dolayı, ürünün kahveyi pişirip pişirmediğini takip etmeniz gerekiyor, aksi halde ürüne ciddi zarar verebilirsiniz. Yalnızca kapsül kahve pişirebilen Dolce Gusto Delonghi ortak üretimi espresso makinesini kullanarak espresso türevi tüm kahveleri hazırlayabilirsiniz. Uygun fiyatı ve lezzetli kahveleri ile kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören espresso makinesinin olumsuz yanlarını da sizlerle paylaşarak karar vermenizde bir payımız olsun istedik. İki kahve öncüsünün ortak yapımı olan bu ürün süt köpürtme özelliği ve kahve lezzetiyle ilk 10’da kendisine yer bulurken sesli ikaz sisteminin eksikliği nedeniyle ancak 8. Sıraya ekleyebildik.

Hepsiburada Ürün Linki

Philips EP3246/70 Espresso makinesi

Philips EP3246/70 Espresso makinesi

 

En iyi 10 kahve makinesi nelerdir listesinin son sırasında, tabii ki tüm kahve makineleri arasında 10. Sırada olması iyi bir şey olsa da, bu listenin son sırasında yer alan ürünümüz ise elektronik devi Philips tarafından satışa sunulan EP3246/70 Espresso makinesidir. Geniş haznesi ile dikkat çeken ürün tam 1800 ml su alabiliyor. Bu da yaklaşık 15 fincan kahve anlamına geliyor. Bu nedenle ofis kullanımı için daha çok tercih edilen Philips Espresso makinesi süt köpürtme özelliği de beğeni toplarken kahve öğütücüsünden mahrum olup, yalnızca 230 Watt enerji harcamasıyla ofis tipi kullanımına uygun olduğunu tekrar gösteriyor. Kahve lezzeti hakkında da yüzlerce olumlu yorum bulunan ürünün son sırada olmasının sebebi sanırım sadece Philips marka olması. Philips pek çok alanda tercih edilen bir marka olmakla birlikte, kahve sektöründe oldukça yeni sayılırlar. Dokunmatik ekranıyla da dikkatleri çeken Philips EP3246/70 tam otomatik espresso kahve makinesi, biraz daha yaygınlaşırsa listemizde üst sıraları rahatlıkla zorlayabilir. Philips Espresso makinesi aynı zamanda dokunmatik ekranı ve kahve çeşitliliğiyle de neden ilk 10’da olması gerektiğini adeta gözler önüne seriyor.

Hepsiburada Ürün Linki

Listemiz Bu Kadardı

Ülkemizde satışı yapılabilen, garanti servisleri ve distribütörleri olan en iyi 10 kahve makinesini araştırdık ve sizlere sunmaya çalıştık. En iyi 10 espresso kahve makinelerini araştırırken elbette yapılan kişisel yorumlardan ve biraz da teknik özelliklerden yola çıkmaya çalıştık. Bu listedeki ürünleri değerlendirecek olan elbette asıl kullanıcı olan sizlersiniz. Bu nasıl ikinci sırada, veya bu en güzel makine neden son sırada, gibi tepkiler vermenizin gayet normal olduğu bu listede, belirtildiği gibi öznel değerlendirmeler ön plandadır. Otomatik kahve makinesi alacak kullanıcılara fikir vermek ve tercih süreçlerinde yardımcı olabilmek adına hazırladığımız bu paylaşımda ülkemizde en çok satılan ve hakkında en iyi yorumların olduğu kahve makinelerini lezzet değerlendirmelerini ön plana almak suretiyle sıralayarak en iyi 10 kahve makinesi metnini hazırladık. Umarız kahve keyfinize keyif katmada bizim de payımız olur. Afiyet olsun.

 

Max Payne 4 / Max Payne 4 Ne Zaman Çıkacak?

Yorum Yap