1. Ana Sayfa
 2. Genel

Etsy nedir? Nasıl Çalışır?

Etsy nedir? Nasıl Çalışır?
etsynedir
+ - 0

Etsy nedir? Nasıl Çalışır?

Etsy nedir, Etsy, bağımsız sanatçıların ve zanaatkarların ürünlerini satabilecekleri çevrimiçi bir pazaryeridir. Etsy, el sanatları ve el sanatları malzemelerinin yanı sıra öncelikle el yapımı oyuncaklar, koleksiyon ürünleri ile ilişkilidir.

Etsy’den satın alma hakkında bilmeniz gerekenler

Perakende platformu, müşterilerin arama sorgularını daraltmalarına yardımcı olmak için tekliflerini kategorilere göre sıralıyor, ayrıca göz atma geçmişlerine göre ürün ve satıcı önerileri sunuyor. Belirli bir ürün arıyorsanız, onu bulmak için sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Ancak anahtar kelimelere veya ürün türüne göre göz atmayı tercih ederseniz, Etsy arama özelliğinin hemen altında çeşitli satın alma kategorilerine bağlantı verir.

Tüm Etsy dükkanı sahipleri envanterlerini yönettikleri için, sevkiyatlarından da sorumludurlar. Etsy’deki çoğu satıcı küresel olarak gönderim yapar ve çeşitli gönderim yöntemleri arasından seçim yapmanıza izin verir, hatta bazıları ücretsiz bir seçenek sunar. Her satıcı kendi kargo yöntemini seçtiğinden, birden fazla satıcıdan sipariş vermek, hepsini aynı anda sipariş etseniz bile muhtemelen farklı kargo şirketlerinden farklı zamanlarda paketler alacağınız anlamına gelir.

Etsy’de bir dükkan açmak isteyenler, milyonlarca bağımsız satıcıdan oluşan bir ağa katılmış olacaklar. Sitede herhangi bir ürünü satmak için yönergeler vardır. Ancak özellikle “vintage” parçalar satmakla ilgileniyorsanız, Etsy’nin parçanın en az 20 yaşında olup olmadığını onaylamanızla başlayan bir doğrulama süreci vardır.

Ne sattığınıza bakılmaksızın, hesabınızı oluşturmak için herhangi bir ücret alınmaz, ancak ürünlerinizi listelediğinizde, sattığınızda ve gönderdiğinizde ücretler vardır.

Mağaza için ;

 1. Konumunuz
 2. Mağaza adı
 3. Alıcılar tarafından nasıl ödeme almak istersiniz
 4. Etsy ücretlerini ödemek için banka bilgileriniz

Tüm bu bilgileri topladıktan sonra ilk listenizi oluşturabilirsiniz. Etsy’de satılık bir ürünü listelemenin maliyeti 0,20 ABD dolarıdır. Listelediğiniz her ürünün satılmadan veya silinmeden önce dört aylık bir raf ömrü vardır. Etsy, ürünün satış fiyatının %5’ini ve Etsy Payments’ı kabul ederseniz %3’ünü alır; bu da 0,25 ABD doları işlem ücreti içerir. Ürünlerinizi Etsy ana sayfasında tanıtmak veya reklamını yapmak istediğinizi varsayalım.

Birçok başarılı içerik üreticisi, potansiyel müşterileri bulmak için benzersiz kullanıcı adları ve temalar seçmeye, yüksek kaliteli görseller eklemeye ve arama motoru optimizasyonu (SEO) tekniklerini uygulamaya çalışır.

 • Etsy’de satılan ürünler şunlardır:
 • Sanat
 •  El sanatları ve el işi malzemeleri
 •  Takı
 •  Kağıt ürünleri
 •  Ev Eşyaları
 •  Zanaatkar gıdaları
 •  Küçük parti kozmetikler
 •  El yapımı kişisel bakım ürünleri
 •  Giysi ve aksesuarlar

Birçok sanatçı, sanat baskıları, kırtasiye tasarımları, planlayıcılar veya diğer yazdırılabilir belgeler gibi dijital olarak indirilen ürünleri satmaktadır.

Etsy Nasıl Çalışır?

Etsy’de satış yapmak basit ve anlaşılırdır. Bununla birlikte, satıcının aranabilir ve çekici listeler oluşturmasının yanı sıra iyi bir müşteri hizmeti sunması için düzenli çalışma ve dikkat gerektirir.

Plan yapın: El becerileriniz varsa ve Etsy’yi düşünüyorsanız, muhtemelen aklınızda satmak istediğiniz ürünler vardır. Emin değilseniz, satılan yaratıcı ürünleri görmek için Etsy’ye göz atın. Daha kolay pazarlama ve organizasyon için tek bir ürün türüyle başlayın. Etsy işiniz büyüdükçe, teklifleriniz de büyüyebilir.

Kaydolun: Bir Etsy hesabı oluşturun ve bir kullanıcı adı seçin. Bir profil resmi seçin, bir biyografi yazın ve kalan tüm kurulum alanlarını doldurun. Tüm hizmet şartlarını ve politikaları okuyun.

Açın: Bir Etsy profiliniz olduğunda, bir dükkan açmak için Etsy’de Satış Yap’a gidin (herhangi bir Etsy sayfasındaki arama çubuğunun sağında bulunur). Dilinizi, ülkenizi, para biriminizi ve mağaza adınızı seçin. Müşterilerin ilgisini çekmek için profesyonel bir kullanıcı fotoğrafı veya logosunun yanı sıra bir mağaza afişine sahip olmak isteyeceksiniz.

Leveraging the Power of Payment Alternatives

Araştırma yapın: Etsy’deki alıcıların çoğu mağazaları ve ilanları bulmak için aramayı kullanır, bu nedenle arama sonuçlarında görünmek için en iyi SEO uygulamalarını kullanmanız gerekecektir. Mağaza açıklamanız, biyografiniz, liste başlıklarınız, etiketleriniz ve ürün açıklamalarınızın tümü uygun anahtar kelimeler kullanmalıdır.

Hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi bilmek için benzer ürünleri araştırmaya zaman ayırın. Ayrıca, ürünlerinizi nasıl fiyatlandıracağınız konusunda bilgi edinmek için benzer listelerin fiyat noktalarını da araştırmalısınız.

Etsy Adımlar

Stok: Mağazanız kurulduktan sonra sıra listeleri oluşturmaya gelir. Yüksek kaliteli fotoğraflar ekleyin. Cazip açıklamalarla aranabilir listeler oluşturmak için araştırmanızı iyi kullanın. Fiyatları, malzeme maliyetinin yanı sıra zamanınızı, listeleme ve kargo ücretlerinizi karşılayacak şekilde belirleyin.

Satış: Ne tür bir trafik aldığınızı görmek için hesabınızı izleyin. Müşteriler ürünlerinizi bulamıyorsa, satışları artırmak için listelerinizi yeni anahtar kelimeler veya fotoğraflarla revize etmeniz gerekebilir. İlanlarınıza trafik çekmek için belirli anahtar kelimelere yönelik reklamları değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Etsy alıcıları, satıcı olarak hakkınızda ve ürünün kalitesi hakkında yorum bırakabilir. En iyi puanları almak için, ürünün ne kadar hızlı gönderildiği hakkında bilgi içeren profesyonel müşteri hizmetleri sunun ve bir sorun olduğunda müşterinin sizinle iletişime geçmesi için bir yol sağlayın.

Etsy, satıcıların bir dükkan açmak için işletme lisansına sahip olmalarını gerektirmez. Ancak şehriniz, eyaletiniz veya ülkeniz, yasal olarak satış yapmak ve ödeme almak için bir lisansa sahip olmanızı gerektirebilir. Etsy mağazanızı oluştururken tüm yerel iş ve vergi yasalarına uyduğunuzdan emin olun.

Etsy’ye Alternatifler

Etsy satmak istediğiniz şey için doğru platform değilse, kullanabileceğiniz başka çevrimiçi pazar yerleri de vardır. Her biri farklı bir müşteri kitlesine hitap ediyor.

Her pazar yerinin kendi listeleme tasarımı ve ücret yapısı vardır. Ürünlerinizi listelemeye başlamadan önce bir platformda satış yapmanın ne kadara mal olduğunu anladığınızdan emin olun.

eBay, her türlü malın alınıp satıldığı sanal bir pazaryeridir. Satıcılar kullanılmış ve yeni ürünleri listeleyebilir.

Mercari, Japonya ve ABD’de faaliyet gösteren bir Japon e-ticaret platformudur. Kullanıcılar giyim, mobilya, elektronik, vintage ve el yapımı ürünler dahil olmak üzere kullanılmış ve yeni ürünler alıp satabilir.

Amazon, üçüncü taraf satıcıların mobilyalar, oyuncaklar, elektronik eşyalar, kitaplar, giysiler, mücevherler, ofis malzemeleri, kişisel bakım ürünleri ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok ürünü listeleyebileceği bir pazara sahiptir.

 

Sitenizde Güvenlik Sertifikanız Olmadığında Ne Olur?

Windows Fare İmleci Nasıl Değiştirilir?

Yorum Yap