1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook Hesapları Neden Kapanıyor? Açıklama Yapıldı


+ - 0

Popüler sosyal medya şirketi Facebook, büyük bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz birkaç günde meydana gelen Facebook hesapları kapanma sorunu yüzünden birçok hesap kapandı ve kapanıyor. Ve nihayet olay ile ilgili açıklama geldi…

facebook hesapları kapanıyor

Dev platformu kullananlar geçtiğimiz birkaç gün içinden itibaren can sıkıcı bir olay ile baş başa kalmaktalar. Üstelik bu durum; ülke, yaş, şahıs ve cinsiyet fark etmeden genel olarak yaşanmakta. Aynı zamanda kapatılan hesapların sahipleri hiçbir kural ihlali yapmadıklarını dile getirdiler.

Facebook’un kapattığı hesaplar için verdiği bilgilendirme mesajı şöyle “Facebook hesabınız Topluluk Standartlarımıza uymadığı için devre dışı bırakıldı. Bu karar geri alınamaz.” Bu sorun artmaya devam etti ve hemen ardından Facebook’dan beklediğimiz açıklama geldi. Haydi hep beraber açıklamaları ve detayları inceleyelim.

Facebook, hesap kapanma sorunu ile uğraşıyor

Facebook, hesapların gereksiz yere kapandığının farkında olduklarını ve en yakın zamanda sorunu çözeceklerini söyledi. Lakin bu sorunu kaç kişi yaşadığını ve hesapların geri açılıp açılmayacağına dair herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Bu arada bir facebook üyesi kapanan hesabı ile ilgili şu cümleleri söyledi:

“Uzun bir süredir hiçbir şey yayınlamadım veya yorum yapmadım. Bu yüzden saldırgan olarak yorumlanacak herhangi bir şey yapmış olmam pek olası değil. Üniversite yıllarımdan ve aile toplantılarımdan tüm görüntüler Facebook’ta. Artık 15 yıldan fazla içeriğe erişimim olmayacak, bu gerçekten üzücü.”

Öyleyse siz bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kapatılan hesaplar geri açılacak mı? Sizin başınıza bu olay geldi mi? Yorumlarda belirtirseniz çok seviniriz.

Yorum Yap