1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Instagram Guides Nedir- 2022

Instagram Guides Nedir- 2022
Instagram Guides Nedir- 2022
+ - 0

Instagram Guides nedir yazımızla karşınızdayız. Instagram Guides, kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir konu. İçerik paylaşımı için tasarlanmış yeni bir formata sahip olan bu özellik kullanıcılar için faydalı ipuçları sağlıyor. Ayrıca bu uygulama, ipuçlarını paylaşmanın basit yöntemlerini de bize gösteriyor. Şimdi bu konuya daha yakından bakalım.

Önerilen Yazı
iPhone Şifre Değiştirme İşlemleri – 2022

Instagram Guides Nedir?

Instagram Guides nedir, ne işe yarar? Uygulama, rehber olarak karşımıza çıkıyor ve içerik paylaşma hususunda kullanıcılara yeni bir seçenek sunuyor. Bu seçenek, derlenmiş gönderi akışını takip etmeyi ve güncellenmiş bilgilere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, pandemi sürecinde insanlar için doğru kaynakların sağlanması adına kılavuz özelliğinde de değişiklikler yapılmıştır.

Instagram Guides Nedir?
Instagram Guides Nedir?

Instagram Guides Kullanımı Nasıldır?

Uygulamaya başlamak için profil sayfasının sağ üst köşesindeki artı düğmesine tıklayın. Ardından, üç farklı kılavuz seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz.

  • Lokasyonlar (Şehir içi ve şehir dışı mekanlar için öneriler eklenebilir)
  • Ürünler (Favori ürünler için öneriler getirilebilir, diğer kişiler yol gösterici olabilir)

Alışveriş İşlemleri

Kılavuzların formatı, içerik oluşturanların isteklerini eksiksiz olarak karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu uygulama, gönderileri, yorumları ve özel başlıkları sıralamak için çok sayıda Instagram gönderisinden seçim yapmaya olanak sağlar.

Bu özellik, kullanıcıların deneyimlerini geliştirerek, çeşitli türlerdeki hikayeleri anlatmaya yardımcı olur ve her aşamayı ayrıntılı bir biçimde gösterir. Bu sayede, pek çok yönlü format kullanılarak, toplam beğenilerin kazanılmasına yönelik çalışmalara yardımcı olur.

Uygulama içerisinde alışveriş yapma olanağı sunulmakla birlikte, ürünlere yorum veya bağlantı ekleme de mümkün. Şehir rehberliği amacıyla geliştirilen bu uygulama, işletme sahiplerinin pozitif sonuçlar elde etmesini sağlıyor. Ayrıca, uygulama ile restoranların ve kafelerin konumlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Özelliğe Ulaşmak İçin Ne Gerekiyor?

Kullanıcıların bu özelliğe erişebilmeleri için, o hesaba ait olan profil sayfası ziyaret edilmelidir. Sonrasında, feed sekmesinde bulunan yeni Guides seçeneğine tıklanmalıdır. Bu seçenek kişiye özel isimler ile değiştirilebilir. Instagram Guides hakkında merak edenler bu işlemleri tamamladıktan sonra, paylaşılmak üzere oluşturulmuş kılavuza girip, ekranın sağ üst köşesinde bulunan kağıt uçak butonuna basarak Instagram hikayeleri ile paylaşım yapabilirler.

Instagram Guides Nedir?
Instagram Guides Nedir?

Uygulama sisteminin, keşfet sayfasında kullanılabildiği gibi doğrudan kullanıcının profili üzerinden de kullanılabileceğini unutmamak önemlidir. Rehber içeriklerinizi hikaye olarak paylaşarak arkadaşlarınıza DM ile gönderebilirsiniz. İlgi alanına göre insanlara daha kolay erişim sağlayabilmeniz mümkün.

Her Guides formatı, bir içerik oluşturucu için çok yönlü bir format olarak tasarlanmış. Lifestyle kategorisine ait influencer’lar tarafından kullanımı oldukça sık görülen bu formatta, hikayeler anlatılabilir ve rehberlik sağlanabilir. Kişisel Bakım ürünlerini satan markalar da ürünlerini bu formatta listeleyebilir. Diyetisyenler ve şefler de Instagram Guides ürününü kullanarak ipuçlarını ve tavsiyelerini paylaşma imkanına sahip.

Instagram Mağaza’nın Ürünler bölümü, yalnızca mağaza içinde bulunan ürünleri paylaşmanıza olanak tanır. Kullanıcılar, etkili ortaklık projeleri ve ürün listeleri oluşturmak için Kılavuzlar ürününü kullanabilir. Bir ürünü kaydetmek için sepete ekleme zorunluluğu yoktur. İstek listesi mantığı ile alışveriş listesi de oluşturabilirsiniz.

Yerler seçeneği, konum tabanlı önerilerinizi paylaşmak için mükemmel bir biçim olarak şehir rehberlerinden restoranlara ve kafelere kadar hizmet veren markaların mağazalarını listelemek için kullanılabilir. Online ve offline olarak hizmet veren markalar bu tarafta listelerini oluşturabilir.

Böylece Instagram Guides nedir sorusuna açıklık getirmiş olduk. Tüm sorularınızı ve isteklerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi çekebilir: iPhone Şifre Değiştirme İşlemleri – 2022

Yorum Yap