1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Instagram Video İzlerken Ses Kesilme Sorunu ve Çözümü

Instagram Video İzlerken Ses Kesilme Sorunu ve Çözümü
+ - 0

Günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılan sosyal medyada Instagram video izlerken ses kesilme sorunu yaşanmaktadır. Bunu yaşamamak adına insanlar çözümünü ve neyden kaynaklandığını merak etmektedir. Instagram her geçen gün yeni özellikleri ile kullanıcıları kendine daha çok bağlamaktadır. Bu özelliklerin en iyi şekilde ve sorunsuz olarak kullanılmasını herkes ister.

Özellikle çoğu kişinin zamanı video izlemekle geçmektedir. Reels, gönderi veya hikayelerdeki ses sorunları da can sıkıcı olmaktadır. Bunu çözmek için belirtilen yöntem nedir ve nasıl halledilir?

Instagram Video İzlerken Ses Kesilme Sorunu Nasıl Çözülür?

Ses kesilme nedenleri içinde sadece uygulamayla alakalı bir sorun olacak diye bir şey yoktur. Bunun için de kullanıcılar ilk olarak hoparlörünü kontrol edebilir, bozuk olup olmadığına bakabilir. Eğer sorun cihazdan kaynaklanmamaktaysa yazılımsal bir sorun var demektir. Bunu da her cihaz için ayrı ayrı ele almak daha doğru olacaktır.

Instagram Ses Sorunu İOS

Öncelik olarak Instagram uygulamasının kaldırılması ve yeniden yüklenmesini sağlamak gerekir. Uygulamaya giriş yapma aşamasında ise Facebook üzerinden giriş yapmayı denemeyiniz. Girişi sağladıktan sonra gelen tüm bildirimleri kabul etmelisiniz. Daha sonra ayarlar kısmına gelip zil sesi ve uyarılara  tıklamalısınız. Ayarlar – ınstagram bölümündeki tüm ayarları açmalısınız. Instagram video yüklerken buradaki ses kısmını açmalısınız.

Instagramda video izlerken ses çıkmıyorsa da sol alt köşede yer alan ses butonuna bir kez basmalısınız. Instagram ses sorunu İOS nasıl giderilir? Diyenler için bu yollar denenmelidir. Tüm bunlara rağmen sorun devam ederse yardım kısmından destek almalısınız. Ayrıca bu yöntemi android cihazlar için de yapabilirsiniz.

Instagram Video Sesi Nasıl Açılır?

Instagram’da video izlerken ses gelmemekteyse bunun için Instagram video sesi nasıl açılır? sorusunun yanıtını almak gerekir. Sesi açmak için video oynatılırken ekrana dokunabilirsiniz. Telefonunuzun ses açma tuşlarına da basarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ses düzeyi düğmelerini kullanarak açma ya da kapatma seçenekleriyle sesi kontrol etmek mümkün. Instagram video izlerken ses kesilme sorunu da cihazla ya da uygulamayla alakalı olabileceği için öncelikle belirtilenleri uygulamalısınız.

Yorum Yap