1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone için 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone için 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?
+ - 0

iPhone için 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

4.5 G teknolojisinin kullanıma sunulmuş olması hayatımıza pek çok kolaylığı getirdi. Peki iPhone için 4.5 G ayarı nasıl yapılır? Bilindiği üzere 4.5 G hizmeti hem android cihazlarda hem de iPhone telefonlarda kullanılabiliyor. 2015 yılından itibaren piyasaya sürülmüş tüm telefon modellerinin ise 4.5 G’yi destekler özellikte olduğu biliniyor. iPhone telefon modelleri söz konusu olduğunda ise iPhone 5 serisini modelleri de dahil olmak üzere iPhpne 5 serisinden sonraki tüm modellerde 4.5 G teknolojisinin kullanılabilir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak cihazların 4.5 G teknolojisine uyumlu olması bu özelliği kullanabilmeniz için yeterli değil. Kullandığınız cihazın yanı sıra sim kartınızın da 4.5 G özelliğini taşıyor olması bu teknolojiyi kullanabilmeniz için gerekli.

iPhone Cihazlarda 4.5 G Ayarları

Bilindiği üzere 4.5 teknolojisinden faydalanabilmeniz için öncelikle cihazınızın bu özelliğe uyumlu olması şart. Ancak söylenebilir ki iPhone 5 serisinden önceki iPhone modelleri 4.5 G teknolojisini desteklemiyor. Dolayısıyla 4.5 G uyumlu iPhone cihazlar bu seri ve bu seriden sonraki modelleri kapsıyor. Eğer kullanmakta olduğunuz cihaz 4.5 G teknolojisine uyumlu ise dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise sim kartınız. Bu özelliği kullanabilmek için kartınızın da 4.5 G uyumlu olması önem taşıyor. Hem cihazınız hem de sim kartınız bu teknolojiye uyumlu ise iPhone 4.5 G ayarları için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  • Öncelikle iPhone cihazınız üzerinden ayarlar kısmına girin.
  • Açılacak olan ekranda karşınıza çıkan seçeneklerden hücresel isimli sekmeye tıklayın.
  • Bu aşamada karşınıza hücresel veri seçenekleri şeklinde bir seçenek çıkacak. Bu kısma tıklamalısınız.
  • Veri seçeneklerine tıkladıktan sonra ses ve veri isimli diğer sekmeye girdikten sonra 4G (LTE) seçeneğine tıklayarak ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere iPhone cihazlarda önceki dönemlerde bu kısımda LTE seçeneği çıkıyordu. Ancak yapılan güncellemelerden sonra bazı cihazlarda bu seçeneğin 4G olarak değiştirildiği biliniyor. iPhone için 4.5 G ayarı nasıl yapılır? Kullanmakta olduğunuz iPhone cihazı 4.5 G uyumlu ise yukarıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

Yorum Yap