1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir – 2022

Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir – 2022
Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir - 2022
+ - 0

Martı scooter nasıl şarj edilir yazımızla karşınızdayız. Martı Scooter, İstanbul’da her tarafa bağlantısı olmakla beraber, kullanım ve ulaşım alanlarında çok kolaylık sağlayan bir araçtır. Birçok insanın aklında oluşan sorulardan biri de bu scooterların nasıl ve ne zaman şarj edildiği konusudur. Bu sıkça sorulan bir durumdur. Martı Scooter, kullanım yönünden büyük kolaylık sağlayan bir hizmet olarak, İstanbullu kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlarken, şarj durumları da yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu nedenle, şarj konusunda scooterların kullanımını kolaylaştırmak amacıyla, özellikle İstanbul’da her yerde şarj istasyonları kurulmaktadır. Peki, Martı scooter nasıl şarj edilir?

Bazı insanlar Martı Scooterlarının güneşle ya da başka bir enerji kaynağıyla otomatik olarak şarj edildiğini düşünebilirler fakat bu gerçekte söz konusu değildir. Martı Scooterlar, belirli aralıklarla görevliler tarafından toplanarak şarj edilip, farklı noktalarda tekrar müşterilerine teslim edilmektedir. Bu nedenle, herhangi bir noktada alacağınız scooter, kısa bir süre sonra oradan uzaklaştıktan sonra, yol boyunca şarjının bitmesi ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, kiraladığınız scooterın şarj durumunu mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Şarj durumunu scooterın göstergelerinden kolayca anlayabilirsiniz.

Martı Scooter Nasıl şarj Edilir – Şarj Değişimi

Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir - 2022
Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir – 2022

Açıklamayı basitleştirecek olursak elektrikli scooterlar günlük kullandığımız 220 Volt topraklı prizden şarj edilebiliyor. Yani evlerimizde, ofislerimizde ve yaşam alanlarımızda karşımıza çıkan elektrik prizlerinden scooterlarımızı şarj edebiliyoruz. Elektrikli scooter’ı şarj etmek için bir şarj cihazına sahip olmanız gerekir. Her scooter’ın giriş voltajı farklı olduğu için mutlaka scooter’ınıza uygun olan şarj cihazını kullanmalısınız. Scooter modeline bağlı olarak şarj portunun yeri ve sayısı değişebilir. Bazı scooterlarda çift şarj portu bulunurken, çoğunda tek şarj portu bulunur.

Martı şarjı Kaç KM Gider?

Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir - 2022
Martı Scooter Nasıl Şarj Edilir – 2022

Martı, günlük seyahatleriniz için çok pratik bir çözüm sunmaktadır. Yol, iklim, kullanım tarzı, engebe durumu ve taşıdığı ağırlık gibi pek çok farklı değişkenin bir etkisi olduğundan, Martı’nın aldığı yol her zaman değişkenlik gösterir. Yeni bir scooter aküsü, yeni olması nedeniyle yaklaşık olarak 60 kilometre gidebilir.

Kendini şarj etme özelliği olmayan GPS yardımı ile konumu kontrol edilen bu araçlar, şarj durumu bittiği anda ekipler tarafından yanına gidilerek ve bataryası değiştirilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Sağlıklı ve güvenli bir sürüş için şarjınızın minimum %20 olması gerekmektedir. %20 altında ise şarjınız sürüş yapmanıza onay verilmeyecektir. Eğer uzun bir yolculuk planlıyorsanız bu tür konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde beklenmedik bir zamanda yolda kalabilirsiniz. Bu da en son isteyeceğiniz durumdur.

Böylece martı scooter nasıl şarj edilir sorusuna açıklık getirmiş olduk. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın. Tüm soru, öneri ve isteklerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Twitter Mavi Tik Kimler Alabilir – 2022 Güncel

Yorum Yap