1. Ana Sayfa
  2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Max Payne 4 / Max Payne 4 Ne Zaman Çıkacak?

Max Payne 4 / Max Payne 4 Ne Zaman Çıkacak?
Max-Payne-4
+ - 0

Max Payne 4 Ne Zaman Çıkacak?

Max Payne oyun serisi, dönemine “ağır çekim ateş etme” özelliğini kazandırmayı başarmıştı. Remedy Entertainment şirketi tarafından geliştirilmiş olup, Gathering of Developers şirketi tarafından yayınlanan Max Payne 1 oyunu, 2001 yılında oyuncuların karşısına çıkmıştı.

İlk oyunun ardından 1 sene geçtikten sonra ikinci oyunun duyurusu yapıldı. 2003 yılında Max Payne 2: The Fall of Max Payne, oyuncularla buluştu. Bunun ardından aradan geçen 9 sene sonra Max Payne 3 oyuncuların karşısına çıktı. En son çıkan Max Payne serisi oyunu olan, Max Payne 3’den sonra bu seriden haber alınamadı. Aradan 10 sene geçmiş olmasına rağmen, Max Payne 4 hakkında herşey belirtisz şekilde devam ediyordu.

 

Para Hedefli Devam Oyunu Çıkartılıp, Batırılan Oyun Serisi

Max Payne serisinin ikinci oyunu olan Max Payne 2’de, oyun için iyi bir sona sahipti. Bunun ardından Max Payne 2 oyununda sevdiklerini kaybeden ana kahramanımızın bu acıyı yenmeyi başarmış ve yeniden sevmeyi başarabildiğinin farkına varmıştı. Oyunun yapımcıları bu oyundan iyi rakamlarda para kazandıklarını fark ettiklerinde serinin üçüncü oyunu olan, Max Payne 3 oyununu çıkarmayı karar verdiler. Sadece para hedefli bir oyun çıkardıkları için son çıkan oyun başarısız oldu ve beğenilmedi.

max-payne-3

 

Max Payne 4 Çıkacak Mı?

Son çıkarılan Max Payne 3 oyununun sonunda, hikayede yer alan bütün intikamlarını alan ana kahramanımız, sahilde sakin bir şekilde yürüyerek güneş batımının keyfini çıkarıyordu. Yani bütün sorunların halledilmiş olup, artık son olduğu gibi bir havayı vermeyi başarmışlardı. Normal şartlarda oyunun buradan devam hikayesi çıkarılması çok garip durabileceği için, çok mantıklı bir devam hikayesi gelmemesi halinde yeni bir çıkarılabilecek Max Payne 4 oyunu, beğenilmeyebilir

.

 

Max Payne 4 Gelirse Online Odaklı Olarak Gelebilir

Oyun serisinin şuanki sahibi Rockstar Games şirketi, günümüze kadar birçok büyük oyun çıkarmış olsa da, çıkardığı bu oyunların arasında en çok parayı kazandığı ve kazanmaya devam ettiği tahmin edeceğiniz üzere GTA 5 oyunu olmaktadır. Çıkışından bu yana yıllar geçmesien rağmen halen en çok kazanç yapan oyunlar arasında yer alıyor. Bunun ana sebebi ise, tek kişilik hikaye oynamanın dışarısında, GTA Online ile, arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla birlikte birçok çeşitte oyunlar oynayabilirsiniz. Örneğin, yarış yapabilirsiniz, rol yapma yapabilirsiniz, saklambaç gibi birçok çeşitli oyunları oynayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı, oyuncular halen oyunu çokça beğenmekte.

Rockstar Games şirketinin Online özelliğinden çok para kazandığı için ve Max Payne serisini düşündüğümüzde, tamamen tek kişilik bir oyun yapısı mevcut. Geçmiş dönemlerde Max Payne serisidne online özellik denendi ancak, başarılı olunamamıştı. Tekrardan Max Payne oyunu çıkartılması için, yani Max Payne 4 oyunu gelmesi halinde büyük ihtimalle tek kişilik hikaye haricinde, Online yönü de oldukça büyük olabilir. Çünkü GTA 5 oyunundaki gibi, tek kişilik hikaye haricinde online üzerinden oldukça büyük paralar kazanmayı hedefler. Ancak sorun olabilecek bir diğer unsur ise, Max Payne dünyasının online şekline uyabileceği. Bunun sebebi ise, Max Payne serisi genel olarak ciddi bir atmosfer ortamında geçiyor. Bunun online versiyonu GTA 5 gibi tutmayabilir. Ancak Rockstar Games şirketi bunu olumlu şekilde ayarlayabilme imkanı var.

 

Max Payne 4 Oyunu Neden Çıkmıyor?

Bu sorunun cevabı olarak en büyük problem, satış riski. Sebebi ise, serinin bir önceki çıkartılan oyunu Max Payne 3, bu problemden nasibini almıştı ve maalesef Max Payne 3 satışları, şirketin o dönem için seriyi devam ettirebilecek kapasitede gelir kazandırmadı. Belki de, Max Payne 3 para hedefli olmayıp, daha kaliteli şekilde çıkartılsaydı, şuan günümüzde Max Payne 5 veya 6’yı görmüş olabilirdik.

Max Payne 3 oyunun çıkışının ardından, 110 milyon dolar zarar ettiklerini açıklamışlardı. Bu suç ise genel olarak Max Payne 3 ismine atıldı. Bu yaşanılan zarar ve başarısızlık Max Payne adına atıldığı için, tekrardan aynı zar ile oynamak istememelerine sebep oluyor.

 

Max Payne 4 Tamamen Rafa Mı Kaldırıldı?

Her ne kadar bu seriden haber alınamasa da, yaşanan sorunlar ve problemler, oyunun şuanlık rafa kaldırıldığını göstermekte. Ancak bu oyun tamamen şirket adına bitirilmiş sayılmaz. Çünkü şirket, hiç beklenmedik zamanda, hiç beklenmedik oyunların yenilerini sunabiliyor.

 

Max Payne 4 Nasıl Çıkabilir?

Çıkma ihtimali var. Ancak şu şekilde, şirket ilerleyen yıllarda Max Payne 1,2 ve 3 oyunlarının Remake versiyonlarını çıkartma ihtimali çok yüksek. Bu çıkartılan “Remake” oyunları, oyuncular tarafından yoğun ilgi görmesi halinde, Rockstar Games şirketi bu fırsatı kaçırmayıp Max Payne 4 oyununu oyunculara sunabilir.

Diğer Yazılarımıza göz atmayı unutma :)

 

 

Yorum Yap