1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Netflix, Sürpriz Kutu Özelliğini Getirdi!

Netflix, Sürpriz Kutu Özelliğini Getirdi!
+ - 0

Popüler dizi / film platformu Netflix, yeni bir özellik ile geldi! Platformda ki çocuk kitleyi ilgilendirecek yeni özellik an itibari ile kullanıma sunuldu. Netflix sürpriz kutu özelliği ile karşımızda. Peki bu özellik ne işe yarar? Hadi gelin biraz bundan bahsedelim.

Günümüzde dijital film ve dizi izleme platformu deyince akıllara artık ilk olarak Netflix gelmekte. Bu popülerliğe sahip platform, ister yetişkin profili ister de çocuk profili olarak kullanılabiliyor. Çocuk kitle için gelen yeni özellik ile platformun çocukları da bir hayli önemsediğini anlayabiliyoruz.

Netflix platformu, televizyon aplikasyonu için yepyeni bir güncelleme yayımladı. Bahsettiğimiz özellik ile çocuk profiline “Sürpriz Kutu” (Mystery Box) özelliği aktif edildi. Platform, geride bıraktığımız yıl ana sayfa tasarımını özelleştirerek, çocukların en çok izlediği içerikleri bulmasını kolaylaştırmıştı. Yeni güncelleme ile gelen Sürpriz Kutu, aynı gaye için kullanıma sunulduğunu söyleyebiliriz.

Netflix Sürpriz Kutu Özelliği Çocukları Sevindirecek!

Netflix Sürpriz Kutu Özelliği geldi
Netflix Sürpriz Kutu Özelliği geldi

Bundan sonra; platformun çocuk profili kısmında, üzerinde soru işareti bulunan bir kutu göreceğiz. Söz konusu kutucuğa tıklama yapılırsa çocukların en beğendiği dizi veya filmler arasından karışık olarak içerikler karşımızda olacak. Aynı zamanda Netflix’i satın almış kişilerin bileceği üzere bu özellik yetişkin kullanıcılar için “Bir Şeyler Oynat” butonu ile geçen yıldan itibaren kullanıma sunulmuştu. Şunu da belirtelim ki, Netflix Sürpriz Kutu özelliği şuan için yalnızca akıllı TV uygulamalarına gelmiş durumda. Masaüstü veya mobil kullanıcıları henüz bu güncellemeden yararlanamayacak.

O halde siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yakın bir zaman sonra da masaüstü ve mobil versiyonlar için de uygun hale gelir mi? Tüm düşüncelerinizi ve görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Yorum Yap