1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

o7 Ne Demek Sosyal Medya?

o7 Ne Demek Sosyal Medya?
o7 Ne Demek Sosyal Medya
+ - 0

o7 ne demek sosyal medya? Sorusu, özellikle son zamanlarda hemen hemen herkes tarafından belli durular için sosyal medya platformlarında fotoğraf veya videoların yorum kısmına kişiler tarafından yazılmakta, bunu bilmeyen ve anlamlandıramayan kişiler de bu sorunun cevabını oldukça merak etmektedir. Öncelikle “o7” ifadesi, asker selamı anlamına gelmekte ve bu asker selamı ifadesini yapabilmek için “O” harfi ve 7 sayısı kullanılmakta ve bu harf ve sayı bir araya geldiğinde asker selamı veren bir kişi görüntüsü oluşmaktadır.

Sosyal medyada oldukça popüler hale gelen bu asker selamı, özellikle kişilerin bir paylaşım için saygı duyduğu bir anda kullanılmakta yani bir saygı ve aferin ifadesi olarak kişiler tarafından kullanılmaktadır. Sanılanın aksine yalnızca savaş veya askerlik ile ilgili durumlarda kullanılmayan bu ifade, sosyal medyada çığ gibi büyüyerek pek çok farklı durum için de kullanılır hale gelmiştir.

o7 Ne Demek Sosyal Medya
o7 Ne Demek Sosyal Medya

O7 Ne Demek Twitch?

O7 ne demek Twitch? Sorusu, özellikle günümüzde en popüler oyun canlı yayın platformu olan Twitch üzerinden yayıncıların chat kısmında seyircilerin 07 ifadesini kullanmaları üzerine bunun anlamını merak eden kişilerin araştırdığı konulardan biridir. Özellikle son zamanlarda sosyal medya yorumlarında patlayan ve pek çok kişi tarafından saygı duyma amacıyla kullanılan o7, Twitch platformunda da aynı anlamda kullanılsa da bu platformda daha birçok durum için de tercih edilmektedir. Bunlar arasında;

  • Yayıncı çok şansız bir şekilde oyunda öldüğünde
  • Yayıncı çok iyi bir vuruş veya çok iyi bir hareket yaptığında
  • Yayıncı saygı duyulan bir hareket yaptığında veya bir şey anlattığında
  • Yayıncı çok kötü bir şekilde oynayarak öldüğünde yayıncıyla eğlenmek amacıyla
  • Yayıncı oyun oynarken gerek oyundaki diğer kişiler gerek chat kısmında alkışlanacak bir hareket veya konuşma yapıldığında

Gibi daha birçok anlamı ve kullanım alanı bulunmaktadır.

07 Asker

o7 asker selamı anlamına gelen ve “o” harfiyle askerin başı, 7 sayısıyla da kolun açısı ve verilen asker selamı ifade edilmektedir. Bu harf ve sayı bir araya getirildiğinde asker selamı veren bir kişi görüntüsü oluşmakta ve bu ifade sosyal medya platformlarında saygı gibi anlamlar için kullanılmaktadır.

 

Yorum Yap