1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Reels Videosu Nasıl Çekilir?

Reels Videosu Nasıl Çekilir?
Reels Videosu Nasıl Çekilir
+ - 0

Reels Videosu Nasıl Çekilir? – Dünya çapında oldukça popüler hale gelen Instagram uygulaması özellikle son geçirdiği güncellemeler üzerine TikTok uygulamasındaki gibi video izleme ve video çekme özelliğiyle oldukça popüler hale gelmiştir.

Reels Videosu Nasıl Çekilir?

Instagram Reels özelliği sayesinde bu uygulamanın popülerliği çok daha fazla artmıştır. Bu özellik ile ilk defa karşı karşıya kalan kişiler video çekmek istediklerine genellikle Reels videosu nasıl çekilir? Sorusunun cevabını merak etmektedirler.

Biz de bu yazımızda sizlere Instagram uygulaması üzerinde Reels videolarını nasıl çekeceğinizi ve Reels özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

İlk olarak Instagram hesabına giriş yaparak burada profil bölümünden fotoğrafların üst kısmına yer alan video simgesine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan sayfanın içerisinde reel seçeneğini tıklayarak kayıt tuşuna basıp Reels videonuzu çekmeye başlayabilirsiniz.

Reels Videosu Nasıl Çekilir
Reels Videosu Nasıl Çekilir

Aynı zamanda video çekimi sırasında ses tuşuna basarak karşınıza çıkan liste içerisinden videonuza şarkı veya ses ekleyebilirsiniz. Bu kısımdan karşınıza çıkan hız tuşuna basarak videonuzun yavaş veya hızlı akmasını da sağlayabilirsiniz.

Böylece Reels videonuzun çekimini tamamladıktan sonra üzerine efekt veya yazı eklemeniz mümkündür. Paylaşıma hazır hale gelen videonuzu paylaşarak Reels keşfet akışında yayınlayabilirsiniz.

İnstagram Reels Nedir?

Instagram Reels özelliği Instagram uygulamasına son güncellemeleriyle gelmiş ve uygulamanın popülerliğini arttırmış olan bir özelliktir. Bu özelliği sayesinde TikTok uygulamasına rakip olan Instagram uygulaması kaybetmiş olduğu kullanıcılarını geri kazanmanın yanı sıra yeni kullanıcılar da kazanmıştır.

15 saniyelik video çekme veya videoları birleştirme özelliği bulunan bu özellik sayesinde aynı zamanda videolara efekt veya şarkı eklemekte mümkündür.

Özellikle Instagram Reels bölümünden video çekmeden de diğer kullanıcıların çekmiş olduğu Videoları izleyebilirsiniz.

Reels Geçişleri Nasıl Yapılır?

Instagram Reels özelliğinde video çekimi yaparken bazen video sahipleri geçiş yaparak bir video hazırlamak istemektedirler. Bu bağlamda Reels geçişleri nasıl yapılır? Sorusu gündeme gelmektedir.

Reels videolarında geçiş yaparken uygulama üzerindeki ayarları kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda özelliğin kullanıldığı videonun da içerisinde geçişleri sağlayabilirsiniz. Böylece daha dikkat çekici ve birçok kullanıcının ilgisini çekecek videoları oluşturmanız ile popülerliğiniz daha da artabilir.

Yorum Yap