1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Telefon Açıkken Kapalı Gösterme – 2022 Güncel

Telefon Açıkken Kapalı Gösterme – 2022 Güncel
Telefon Açıkken Kapalı Gösterme - 2022 Güncel
+ - 0

Telefon açıkken kapalı gösterme, bazı kişilere karşı ya da tüm arama yapanlara karşı cihazın kapalı gibi görünmesini sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Bu teknik, bir tür hile olarak da geçer. Çağrıyı almayan bir telefon durumunda arama yapanın karşısına çıkmayarak, telefonun kapalı olduğu algısı yaratmak için uygulanır. Bir arama yapan kişi, telefon kapalı olduğunda hemen ulaşamayacağı bir mesaj alır. Ancak, telefon açık olması ve uçak modunda olması durumunda bu mesajı alması daha uzun süreceğinden telefonun kapalı olmadığını anlayabilir. Bu yöntemi kullanmak isteyen kullanıcılar yazımızı okumaya devam edebilir.

Telefon Açıkken Kapalı Gösterme Programı

Telefon Açıkken Kapalı Gösterme - 2022 Güncel
Telefon Açıkken Kapalı Gösterme – 2022 Güncel

Telefon açıkken kapalı gösterme programı üzerinde çalışan kodlar mevcuttur. Bu kodlar aracılığıyla, telefon açıkken bile arayanlar tıpkı kapalıymış gibi ulaşılamıyor mesajı alabilecektir. #35*0000# olan kod, arayanların telefonun açık olduğunu anlamasını önlemek için kullanılabilir. Telefonunuz açık olduğu halde arayanlar size ulaşamaz hale gelmek için bu kodu aktif etmeniz gerekmektedir. Kodu aktif etmek için;

  • Telefonun arama bölümüne girin.
  • 35*0000# tuşlayın ve arama tuşuna basın.
  • Çıkan ekranda yes or no seçeneği çıkarsa yes seçeneğine basın.
  • Telefon açıkken kapalı gösterme işlemi aktif hale gelecektir.

Vodafone Yönlendirme Kapalı Gösterme

Kullanıcılar, Vodafone yönlendirme seçeneğini kullanarak kolayca aramalarını reddedebilirler. Bunun için, cihazlarındaki Ayarlar bölümünden Arama ayarları seçeneklerinde arama reddetme menüsünü görecekler. Menüden Telesekretere Yönlendirme seçeneğini aktif ederek aramaların reddedilmesi sağlanabilir. Böylelikle, kolay ve hızlı bir şekilde telefonunuzun kapalı gösterilmesi sağlanmış olacak.

Eğer telesekretere yönlendirmeniz varsa, sizi arayanlar telefon kapalıymış gibi ulaşılamıyor mesajı ile karşılaşacaktır. Bunu herhangi bir uygulama kullanmadan tekrar ayarlar bölümünden kapatmanız mümkündür. Vodafone yönlendirme iptali yapmak için telefonun arama bölümüne girmeniz ve ##21# tuşlaması yapmanız yeterlidir. Arama tuşuna bastıktan sonra yönlendirme iptal olacaktır.

Turkcell Telefonu Kapalı Gösterme

Turkcell Telefonu Kapalı Gösterme
Turkcell Telefonu Kapalı Gösterme

Turkcell telefonu kapalı göstermek için *217585# tuşunu arama bölümüne girin. Yes or no seçeneği çıkacak, bunu onaylamak için yes tuşuna basın. Telefonunuz kapalı görünecek ama gelen aramaların bilgisi size aktarılacak. İşlemi iptal etmek için #21# tuşlayın ve yes tuşuna basın.

Telefonu Kapalı Gösterme Türk Telekom

Türk Telekom ve diğer hatlar için arama ayarlarından telefonu kapalı gösterme yapılabilir. Hat açıkken bile yönlendirme ile telefonu kapalı gösterme gerçekleştirilebilir. CIA adlı bir uygulama da bu işlemi hızlandırmak amacıyla sıkça kullanılmaktadır. Ancak telefon ayarlarından herhangi bir üçüncü taraf uygulama olmadan da kapalı gösterme yapılabildiğinden, üçüncü parti uygulamaların kullanılması önerilmemektedir.

iPhone Telefon Açıkken Kapalı Gösterme

iPhone açıkken bir aramayı yanıtlanmış olarak görüntülemek için arama yönlendirmenin etkinleştirilmesi gerekir. Arama yönlendirme etkinleştirildiğinde, tüm aramalar sesli postaya veya başka bir numaraya yönlendirilebilir. Arama yönlendirmeyi iptal etmek için aynı prosedürün izlenmesi gerekir. Telefon ayarlarına erişerek iPhone’un açıkken yanıtlanmış görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için yönlendirme ayarlarını yapmanız yeterlidir. iPhone kullanıcıları, aramayı açıkken yanıtlanmış olarak göstermek için kodları kullanamayabilir. Telefonları işletim sistemi nedeniyle kodları desteklemeyenler de CIA uygulamasını kullanmayı deneyebilir. Böylece Telefon açıkken kapalı gösterme konusuna detaylı bir şekilde değinmiş olduk. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın. Tüm soru, öneri ve isteklerini aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

İlginizi çekebilir: Instagram Avatar Akımı – 2022

Yorum Yap