1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Mavi Tik Kimler Alabilir – 2022 Güncel

Twitter Mavi Tik Kimler Alabilir – 2022 Güncel
Twitter Mavi Tik Kimler Alabilir
+ - 0

Twitter mavi tik kimler alabilir konumuzla karşınızdayız. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, sürekli yenilikler üretmeye devam ediyor. Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte, uygulamanın pek çok alanında değişiklikler yapılmaya başlandı. Bu değişikliklerden biri de, Musk’ın etkisiyle, üç farklı renkte tik özelliğinin gelmesidir. Bu üç farklı renkteki tikler, orijinal Twitter hesaplarının olduğunu gösteren gri, sarı ve mavi tiklerdir. Bu tikleri alabilecek kullanıcılar kimlerdir? Sosyal medya kullanıcılarının en çok merak ettiği soru, Twitter sarı, mavi ve gri tiklerin ne işe yaradığıdır

Twitter Mavi Tik Nedir?

Twitter Mavi Tik Kimler Alabilir - 2022 Güncel
Twitter Mavi Tik Kimler Alabilir – 2022 Güncel

Elon Musk, 44 milyar dolar bedelle Twitter’ı satın aldı. Twitter şüphesiz en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir ve yeniliklere doymamaktadır. Önceden mavi tik uygulamasına saçmalık tanımı yapan ünlü milyarder, bu tiklerin aylık belirli bir ücret karşılığında alınacağını duyurmuştu. Bir anda dikkatleri üzerine çeken Twitter’ın yeni sahibi, gri, mavi ve sarı renkli tiklerin kullanımı hakkında açıklamalarda bulundu. Musk, bu özelliklerin kullanılacağını ve insanların kendilerini ifade etmek için çeşitli seçeneklere sahip olacaklarını söyledi. Böylece insanlar daha özelden sohbetler yürütebilecek, konulara farklı bakış açıları sergileyebilecek. Doğal olarak Twitter mavi tik kimler alabilir sorusu da yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı.

Twitter Sarı Tik Nedir?

Twitter Sarı Tik Nedir?
Twitter Sarı Tik Nedir?

Twitter, ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan bir sosyal medya uygulaması olmasının yanı sıra, tüm dünyada da popülerlik kazanmıştır. Üzerinde çok konuşulan konulardan biri de renkli tiklerdir. Sarı tik, ilgili hesabın bir işletme topluluğu olduğunu gösteren bir rozettir. Şirketler, resmi hesaplarını temsil etmek için, Twitter’da sarı tiki kullanmaya başladılar. Sadece kurumsal işletme hesaplarına verilen bu sarı tik ticari alanda faaliyet gösteren firmalar tarafından şimdiden çok sıcak bir şekilde karşılanmıştır.

Twitter Gri Tik Nedir?

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’ın sunduğu yeniliklerden birisi olan gri tik, hükümetlerin, kamu kurumlarının ve diğer resmi hesapların kendilerini tanımlaması için kullanılacak. Ülkelerin Twitter hesaplarının resmi olduğunu gösteren bu gri renkli tik, önceden ünlülerin ve doğrulanmış hesaplı kişilerin kullandığı mavi tikten farklı olarak karşımıza çıkıyor. Yine de ünlü kişilerin hesabını doğrulamak için Twitter kullanıcılarına mavi rozet verilmeye devam edilecek. Twitter’da profillerin doğrulanmasından önce, ilgili hesaplara manuel olarak Twitter çalışanları tarafından doğrulama yapılacak.

Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformları arasında kullanıcılarına mavi tik veren platformlardan biridir. Instagram’da mavi tik almak için yapılması gerekenler daha önce bir hayli detaylıydı. Twitter ve Instagram arasında mavi tik verme konusunda benzer kriterler olmasına rağmen Twitter artık haber kaynaklarından biri haline geldiğinden, hesapların onaylanması konusunda biraz daha dikkatli davranması gerekiyor. Fakat artık tamamen ücretli aboneliğe döndü. Sarı, mavi ve gri tikleri belirli bir ücret karşılığında alabilmek mümkün hale geldi. Bu saye de Twitter mavi tik kimler alabilir sorusuna açıklık getirmiş olduk. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın. Tüm soru, istek ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Telefon Açıkken Kapalı Gösterme – 2022 Güncel

Yorum Yap