1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, Tweet Düzenleme Seçeneğini Getirecek Mi? – CEO’dan Açıklama!

Twitter, Tweet Düzenleme Seçeneğini Getirecek Mi? – CEO’dan Açıklama!
+ - 0

Popüler sosyal medya platformu Twitter, Elon Musk’ın ardından tweet düzenleme seçeneği ile ilgili önemli şeyler açıkladı! Haberin devamı…

Geride bıraktığımız 1 Nisan Cuma günü; Twitter, yıllardır herkes tarafından istenen özellik olan “tweeti düzenleme butonu” özelliğini nihayet getireceğini söylemişti. Lakin sonradan açıkladıkları bilgide bunun 1 Nisan şakası olduğunu dile getirdiler.

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, günler önce Twitter’ın çok fazla özgür olmadığına dair gönderme yapmıştı. Yaptığı paylaşımdan hemen sonra herkes Elon Musk’ın yeni bir sosyal medya platformu kuracağını düşündü. Fazla vakit geçmeden zengin iş adamı Musk, Twitter hisselerinin %10’unu satın aldı. Satın aldıktan sonra ise Twitter kullananlara tweet düzenleme butonunu ister misiniz? Tarzı bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım üzerine Twitter CEO’su Parag Agrawal konu ile ilgili bazı şeyler söyledi.

Twitter Düzenleme Butonu Söylentisine CEO’dan Yanıt!

Twitter CEO’su, Elon Musk’ın tweet düzenleme butonu ile ilgili yaptığı paylaşımı alıntılayarak

“Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.”

Tweet demişken, hemen oyları da açıklayalım. Oylardan %73 civarından evet oyu çıkarken, %26 civarında hayır oyu çıktı.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim ki, 1 Nisan şakasından sonra CEO, söz konusu özelliğin hiçbir zaman gelmeyeceğini belirtmişti. Neden olarak ise Twitter’ın RT ve bazı özellikleri ile çakışma olduğuna vurgu yapmıştı.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik gelmeli mi? Yorumlarda belirtirseniz seviniriz…

Yorum Yap