1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları

Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları
Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları
+ - 0

Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları – Araçlarının zorunlu periyodik bakımını yaptırmak isteyen kişiler, bu periyodik bakım hizmetinin sağlandığı TÜVTÜRK istasyonlarında ücretsiz bir şekilde araç bakımlarını yaptırabilmekte ve araçlarının trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığını öğrenebilmektedir. Aşağıda yer alan Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu adımları sayesinde kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları

Ücretsiz TÜVTÜRK randevu ile araçlarının bakımını yaptırmak isteyen kişiler için randevu alabilecekleri üç farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlar;

  • TÜVTÜRK internet sitesi
  • E-devlet
  • Çağrı merkezi

Araç bakımı ve muayenesi için TÜVTÜRK istasyonlarından randevu almak isteyen kişilerin TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden randevu alabilmek için sitede yer alan randevu alanına giriş sağlayıp karşılarına çıkan alanda yer alan plaka no, ruhsat seri ve no, şehir bilgilerini girerek randevu saatlerini görüntüleyebilmeleri ve ardından bir randevu alabilmeleri mümkündür.

Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları
Ücretsiz TÜVTÜRK Randevu Alma Yolları

Bir diğer yöntem olan çağrı merkezi seçeneğiyle de kolayca randevu alabilmek mümkündür. Bunun için 0 850 222 88 88 TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’ni arayarak, müşteri temsilcisine gerekli olan bilgileri verdikten sonra en uygun randevuyu öğrenebilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Yine e-devlet üzerinden de arama kısmına TÜVTÜRK randevu yazarak randevu ekranına gidebilir ve gerekli bilgileri girerek randevunuzu alıp araç bakımınızı yaptırabilirsiniz.

TÜVTÜRK Nedir?

TÜVTÜRK nedir? Sorusu, daha önce hiç araç bakımı yaptırmamış ve zorunlu araç bakımı hizmeti veren bu kuruluşu bilmeyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Uluslararası standartlarda ülkemizde oldukça detaylı ve kaliteli bir şekilde araç bakım hizmeti veren TÜVTÜRK, devletin zorunlu kıldığı periyodik araç bakımlarının yapıldığı istasyonlardır. Bağımsız bir şekilde ülkemizde hizmet veren bu kuruluş, araç muayenelerinin sonucunda araçların tüm sorunlarını meydana çıkararak araçların trafiğe çıkıp çıkamayacağını belirlemektedirler.

Bir aracın trafiğe çıkabilmesi için zorunlu periyodik bakımlarından onay alarak geçmesi gerekmekte, aksi takdirde düzeltilmesi gereken sorunların çözüme kavuşturulup tekrardan randevu ile bir muayeneden geçmesi gerekmektedir. Bu muayenelerden sınıfta kalan araçların trafiğe çıkmasına izin verilmemektedir.

TÜVTÜRK İstasyonlarında Yapılan İşlemler

TÜVTÜRK istasyonlarında gerçekleştirilen araç bakım muayenelerinde pek çok farklı işlem yapılabilmektedir. TÜVTÜRK istasyonlarında yapılan işlemler şunlardır;

  • Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü
  • Tadilat Sonrası Muayene
  • Yola Elverişlilik Muayenesi
  • Zorunlu Muayene Tespit
  • Periyodik Araç Muayenesi

 

Yorum Yap