1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?
Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır
+ - 0

Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır? sorusu, hikaye (story) bölümünü aktif olarak kullanan kişiler tarafından merak edilmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren oldukça popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp uygulaması içerisine gelmiş olan güncellemeler ile birlikte anlık olarak durum atmak mümkün hale gelmiştir. Ancak Instagram uygulamasına gelen müzikli hikâye özelliği henüz daha Whatsapp uygulamasında bulunmadığı için bu uygulamaya yüklenen müzikli durumlar bazı uygulamaların kullanımı ile mümkün hale gelmektedir.

Whatsapp’ta müzikli durum nasıl yapılır? Sorusu birçok Whatsapp kullanıcısı tarafından sık sık merak edilmekte ve araştırılmaktadır. 24 saat boyunca Whatsapp durumlar kısmında gözüken durumunuza bazen eğlenceli veya hüzünlü müzikler eklemek isteyebilirsiniz.

Birçok kullanıcının merak etmiş olduğu Whatsapp durumunda müzik ekleme için doğrudan uygulama içerisine yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Ancak uygulama marketlerinde kullanıcıların kullanımına açılan birkaç uygulama ile Whatsapp içerisinde müzikli durum paylaşımı yapmanız mümkündür.

Whatsapp durumlarına müzik eklemenin 2 yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi video çekimi anında başka bir cihazdan müzik açmak olmaktadır. Bir diğeri ise uygulama kullanarak doğrudan videonun üzerine müzik eklemektir.

Ancak ilk yöntem ortamın gürültülü olması halinde etraftaki sesleri de video içerisinde kaybedebileceği için genellikle tercih edilmemektedir. Whatsapp’ta müzikleri durum paylaşabilmek için kullanılabilecek olan uygulamalar içerisinde InShot, Audio Status Maker, Add Audi oto Video: Audio Video Mixer, BeeCut, Apowershow ve Typito Uygulamaları yer almaktadır.

InShot

Whatsapp’ta müzikli durumu yaparken kullanabileceğiniz en gelişmiş uygulamalardan bir tanesi ınshot uygulaması olmaktadır. Bu uygulama sayesinde hem videolarınızın hem de fotoğraflarınızın arka planına Müzik ekleyebilirsiniz.

Audio Status Maker

Audio Status Maker uygulamasını kullanarak paylaşım yapmak istediğiniz Whatsapp durumlarınızı üzerine müzik eklemeniz mümkündür. Galerimiz üzerinden veya kameranız ile çektiğiniz fotoğrafın üzerine müzik ekleyebilir ve daha sonra cihaza kaydederek durumunuza paylaşabilirsiniz. Ancak bu uygulama sadece fotoğraf üzerine müzik eklemesi özelliğini sağladığı için videolarınız için kullanmanız mümkün değildir.

Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır
Whatsappta Müzikli Durum Nasıl Yapılır

Add Audio To Video: Audio Video Mixer

Whatsapp durumlarında bazen fotoğraflara değil doğrudan videoların üzerine müzik eklemek isteyen kullanıcılar olabilmektedir. Özellikle fotoğrafların üzerine çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden müzik eklemek mümkün olsa da videolara sonradan müzik eklemek uygulama kullanmadan imkânsız olmaktadır.

Add Audio to Video: Audio Video Mixer uygulaması sayesinde Whatsapp üzerinden durum olarak paylaşacağınız videolarınıza müzik ekleyebilirsiniz. Oldukça kolay kullanıma sahip olması nedeniyle genellikle videoların üzerine müzik eklemek isteyen kişilerin ilk tercihi uygulama olmaktadır.

Diğer whatsapp yazılarımıza da göz atmayı unutmayın;

 

Yorum Yap