1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya

Youtube Kazanç Hesaplama

Youtube Kazanç Hesaplama
Youtube Kazanç Hesaplama
+ - 1

Youtube kazanç hesaplama, henüz kesinleşmiş kazancı olmayan ya da Adsense’den reklam onayı almayan kişilerin merak konusudur.

Youtube, günümüzde en popüler video yayınlama platformlarından biri olarak, içerik üretici kişilerin videolarının izlenme sayıları ve özellikle Google AdSence gelirleri yani kişilerin videolarında gösterilen reklamlar üzerinden kazanç elde edebildikleri bir platformdur. Youtube gelir hesaplayıcı da bu bağlamda içerik üreticisi yani Youtuber’ların aylık ne kadar kazanç elde edeceklerini öğrenmek için en çok merak ettiği ve araştırdığı konulardan biridir.

Youtube Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Youtube kazanç hesaplama işlemleri çeşitli siteler üzerinden kolayca yapılabilirken aynı zamanda kişiler tahmini kazançlarını Google AdSense sistemi üzerinden veya Youtube üzerinden görüntüleyebilmektedir. Aylık Youtube kazançlarının belirlenmesinde pek çok parametre yer almakta ve kişilerin elde edecek oldukları kazanç çeşitli durumlara göre belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir. Youtube kazanç hesaplama yapılırken dikkate alınması gereken hususlar şunlardır;

 • Videonuzun 8 dakikanın üzerinde olarak Google AdSense reklamlarının gösterilebiliyor olması
 • Videolarınızın hangi ülkede çektiğiniz ve hangi ülkelerden izlendiği, bölgelere göre değişen
 • İzleyicilerin ne kadar süre boyunca videoları izlediğinin ortalaması
 • Videolarınızda paylaşılan reklamların rekabeti ve buna bağlı olarak sağladığı reklam başına getiri

Youtube Reklam Geliri Hesaplama Sitesi

Youtube kazanç hesaplama sitesi sayesinde videolarınızdan aylık ne kadar gelir elde edebileceğinizi kolayca hesaplayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan istatistiksel bilgileri girerek tahmini kazancınızı bu siteler üzerinden girdiğiniz bilgiler ışığında kolayca öğrenebilirsiniz.

Youtube gelir hesaplama siteleri, kişilerin videolarının dakikası, izlenme sayısı, izlenme süresi gibi hususları dikkate alarak en doğru hesaplamaları yapmakta ve kişiler uğraşmadan kazançlarını öğrenebilmektedir.

Youtube Kazanç Hesaplama

Youtube Kazanç Sorgulama

Youtube kazanç sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız; Öncelikle Youtube’dan elde edeceğiniz aylık tahmini kazancı, Google AdSense hesabınıza giriş yaparak Google AdSense sistemi üzerinden sol köşede yer alan kazançlar kısmından görebilir, bunun yanı sıra özellikle tüm istatistiklerinizle birlikte Youtube Studio üzerinden de kazancınızı sorgulayabilirsiniz. Youtube Studio üzerinden Youtube kazanç sorgulama için şu adımları izlemeniz yeterlidir;

 • Youtube Studio sistemine hesabınızla giriş yapın.
 • Ardından Youtube Studio ana sayfasının sol kısmında bulunan Analytics seçeneğine giriş yapın.
 • Son olarak karşınıza gelen ekranda tüm istatistikleriniz ve tahmini gelirinizi görebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 12 ay önce

  Güzel bilgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir